11.06.15

Безнаказанність або навіщо писать на Facebook

На днях сталась цікава подія (одна з...) на просторах нашого міста.
Читаю новини, аж тут "ТЕРМІНОВО!!" на Арсенальній сталась перестрілка, затримували якихось посібників конвертаційного центру. При чому #БогданКутєпов з #Громадського вийшов собі каву попить і все це красивенно зняв на відео.
Все б нічого, та головний EPIC FAIL цієї історії полягає в пості Арсена Авакова, що був розміщений на просторах Facebook, привожу нижче:

"Стрельба в центре города, по колесам пытавшегося скрыться автомобиля - крайняя мера, но сегодня она была необходима. Мошенники, курьеры преступной группы, пытались скрыться -избежать задержания с поличным - оказали сопротивление милиции, но - были блокированы и задержаны боевым спецподразделением МВД в центре Киева.
Да, с применением оружия и с силовыми действиями - но иного, для обнаглевшего криминалитета - не будет!
Немного деталей о сути операции. Речь идет о разоблачении банды, подозреваемой в хищении, организованном из "Прайм-банка" в сумме 169,8 млн. грн., а так же - в организации безналоговой "прокачки" наличных - через фиктивные фирмы конвертационного центра с объемом оборота около 1,5 миллиарда (!) гривен.
Сегодня произошло задержание курьеров этой преступной группы, которые развозили по Киеву "отмытые" деньги.
В машине изъято оружие и 500 000 грн. Курьеры задержаны. Идут обыска в банке и еще по 8 адресам дислокации участников группы. Изымаются значительно более крупные суммы денег и задерживаются участники преступной схемы.
Эта совместная операция МВД и Генпрокуратуры чуть позже будет освещена детальнее. Сейчас информирую, что б Вы не переживали -почему была стрельба и что за задержание..
Правильное задержание, четкое. Урок казнокрадам и дерзким "быкам", крутящимся возле решал с большими деньгами, украденными у государства.
Деньги в бюджет, мошенников - в тюрьму!"

Ні, все добре, міністр МВД одразу ж відрапортував. Але є одне "але", як казав Майкл Щур.
По-перше, в центрі міста, посеред проїздної частини машину зупиняє спецпідрозділ міліції, в камуфляжах, зі зброєю в руках. Навколо - люди, інші машини. Типу, спецоперація. Намагаються із авто, яке затримують, витягти людей, це у них не вдається, авто рушає, за ним погоня, стріляють по колесах... Все це відбувається серед людей і інших машин. І тут же, хвилини через 3 проїздить по цьому місці поливальний транспорт, що миє дороги і водою змітає гільзи, залишки куль... Все. Крапка. 
Питання номер раз. А от якби когось поранено було? Місце чисте, доказів - нуль.

По-друге, і що саме головне, на наступний день затриманих людей (бо їх все ж таки піймали біля метро) відпустили. За відстуністю доказів, обвинувачення чи ще там чогось. Типу, немає складу злочину. Все. Крапка.

Питання номер два. ШО ЗА ФІГНЯ? (це зараз до Авакова було)

Чому я обурююсь.
Тобто, у нас ось так, з переляку посеред міста намагаються затримати людей, влаштовують (спецпідрозділ міліції) стрілялину (добре, що хоч нікого не зачепило), причина - типу ай-яй-яй, вони гроші крадуть у держави, а на наступний день відпускають, бо незрозуміло за шо затримали. Та все ок.
Тільки питання номер три. Чому Аваков зараз нічого не пише з цього приводу на ФБ? Я думаю, щоби в нормальній країні за таку писанину, а потім і за подібний фінал історії, чиновник сам би звільнився і його політичка кар"єра на цьому б скінчилась.
У нас же не просто цього не відбувається, а й все це сприймається, типу, ну що ж... ну помилились трошки... А що? Ну буває. 

Обуренню немає меж. Звіздець, як-то кажуть...
Нижче лінк на відео, подивіться самі.